usługi remontowe zabrze A.W. Construction

Domek siemiatycze

Z jakiego powodu dom naturalny jest lepszy niż typowy?

W minionych latach wyraźnie rośnie zaciekawienie budownictwem naturalnym. Zdołamy już we dzisiejszych czasach wybudować nie tylko dom z bali drewnianych, ale coraz częściej Polacy determinują się na budowę domku w technice słomiano-glinianej. Jakie są plusy takiego budynku?

Dobra izolacja

W szczególności należy powiedzieć, że dom z kostek słomy, oblepiony gliną, ma niesłychanie dobre właściwości izolacyjne, a w związku z tym jest w nim stosunkowo ciepło. Dzieje się tak, ponieważ ściana takiego budynku może mieć nawet 50 cm szerokości, a słoma stanowi fenomenalny materiał izolacyjny. 

Ekologia a przy tym bezpieczeństwo

Najbardziej tymczasem za budową domu ze słomy a przy tym gliny przemawiają argumenty zdrowia i ekologii. W przeciwieństwie do sztucznych a także chemicznych surowców budowlanych, w budynku glinianym nie wydobywają się żadne substancje lotne a także pyły, które mogłyby być niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. W dodatku takie domy są także w pełni biodegradowalne, a w związku z tym bezpieczne dla środowiska. 
Poboczną zaletą jest także to, że dają one niezwykle wielkie opcje formowania formy.


Nowoczesne wnętrze i elewacja Obecnie dużą popularnością w wystroju wnętrz i zdobieniu zewnętrznej elewacji, cieszy się beton architektoniczny Kraków to duże miasto, bez problemu można znaleźć w nim firmę, mającą w swojej ofercie to nowatorskie rozwiązanie, proste i estetyczne w montażu. Beton architektoniczny sprawdza się i w pomieszczeniach mieszkalnych i biurach, czy obiektach użyteczności publicznej. Dodaje każdemu wnętrzu charakteru i sprawia, że zyskuje ono na estetyce, wydaje się świeże. Z powodzeniem można go też stosować na elewacjach zewnętrznych obiektów. Jest nieodzownym elementem nowoczesnej architektury. Nadaje budynkom industrialnego wyglądu. Jeśli zdecydujemy się na beton architektoniczny Kraków poszczycić się może firmą, która zna się na tego typu rozwiązaniach od podszewki. Warto zasięgnąć opinii fachowca, który doradzi nam, czy nasze wnętrze, bądź elewacja, zyskają na atrakcyjności jeśli zechcemy użyć betonu architektonicznego. Zwracajmy też uwagę na cenę, powinna być proporcjonalna do świadczonych usług. sitemap